RS/CT
A.net/CT
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
RunnerSpace.com/CT
Connecticut, United States
Report
Block
6 Followers
Home
News
Schedule/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2006 - (1 articles)
2007 - (2 articles)
2008 - (3 articles)
2009 - (43 articles)
2010 - (32 articles)
2011 - (56 articles)
2012 - (862 articles)
2013 - (1607 articles)
2014 - (1120 articles)
2015 - (1158 articles)
2016 - (924 articles)
2017 - (958 articles)
2018 - (848 articles)
2019 - (720 articles)
2020 - (171 articles)
2021 - (109 articles)
2022 - (91 articles)
2023 - (48 articles)
Featured
0
Misc News
84
albertus.edu Mens XC
3
albertus.edu Womens XC
3
usjbluejays.com Womens XC
12
camelathletics.com Mens T&F
38
camelathletics.com Mens XC
13
camelathletics.com Womens T&F
26
camelathletics.com Womens XC
14
trincoll.edu Mens T&F
33
trincoll.edu Mens XC
18
trincoll.edu Womens T&F
34
trincoll.edu Womens XC
17
uscgasports.com Mens T&F
39
uscgasports.com Mens XC
17
uscgasports.com Womens T&F
30
uscgasports.com Womens XC
12
hartfordhawks.com Womens XC
9
hartfordhawks.com Mens T&F
34
hartfordhawks.com Mens XC
5
hartfordhawks.com T&F
38
hartfordhawks.com Womens T&F
38
hartfordhawks.com XC
12
uconnhuskies.com Mens T&F
63
uconnhuskies.com Mens XC
19
uconnhuskies.com Womens T&F
69
uconnhuskies.com Womens XC
23
yalebulldogs Mens T&F
56
yalebulldogs Mens XC
32
yalebulldogs Womens T&F
62
yalebulldogs Womens XC
29
fairfieldstags.com Mens XC
2
fairfieldstags.com Womens XC
4
ccsubluedevils.com Mens T&F
33
ccsubluedevils.com Mens XC
23
ccsubluedevils.com Womens T&F
33
ccsubluedevils.com Womens XC
14
quinnipiacbobcats.com Mens XC
18
quinnipiacbobcats.com Womens XC
21
sacredheartpioneers.com Mens T&F
29
sacredheartpioneers.com Mens XC
11
sacredheartpioneers.com Womens T&F
35
sacredheartpioneers.com Womens XC
15
All
1120
2014 Results - Jim Mitchell Invitational
Dec 20th 2014, 4:04am
2014 TOP MOMENT: # 5 -- Scalesse Earns Record 6th All-America Honor
Dec 20th 2014, 3:50am
SHU Women Sweep Weekly NEC Award; Guerrera Named Rookie of the Week
Dec 19th 2014, 11:19pm
Sacred Heart Women Selected to Repeat; Men Chosen Third
Dec 19th 2014, 11:19pm
SHU Women Sweep Weekly NEC Award; Guerrera Named Rookie of the Week
Dec 19th 2014, 11:18pm
Sacred Heart Women Selected to Repeat; Men Chosen Third
Dec 19th 2014, 11:18pm
«
2
»
Search
2014 Results - Jim Mitchell Invitational
Published by
ArmoryTrack.org
Dec 20th 2014, 4:04am
Comments
Jim Mitchell Invitational - Dec 19, 2014
The Armory Track and Field Center
« Filter Results by Team: »
Arlington
Bay Shore
Bayport Blue Point
Beacon
Briarcliff
Bronxville
Christian Brothers Academy
Colonie Central
Cornwall Central
Edgemont
Fox Lane
Friends Academy
Great Neck South
Greenwich Central
Half Hollow Hills East
Half Hollow Hills West
Harrison
Iona Preparatory
John Jay (Cross River)
Kingston
Mahopac
Massapequa
Miller Place
New Rochelle
North Babylon
Northport
Pearl River
Ridgefield
Roy C Ketcham
Rye
Salesian
Shenendehowa Central
Smithtown East
Smithtown West
Somers
St Joseph
Suffern
Syosset
The Ursuline
Union Catholic Reg
Valhalla
West Islip
Yonkers Public Schools
Men:
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x1600
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
55h
|
4x200
|
SMR 200-200-400-800m
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zupko, Mike
11
Christian Brothe
35.40
1
2
Gangemi, Kevin
12
Cornwall Central
35.61
2
3
Benn, Jared
12
Suffern
35.72
1
4
DeVizia, Jack
12
Christian Brothe
35.98
1
5
Harris, Shane
12
Smithtown East
36.20
3
6
Lyte, Raymond
12
Half Hollow Hill
36.71
1
7
Adams, David
11
Beacon
36.79
2
8
Flores, Abel
11
Kingston
36.84
5
9
Castello, Ricardo
12
New Rochelle
36.97
3
10
Sutherland, Nick
11
Bronxville
37.07
3
11
Solan, Myles
10
Suffern
37.12
5
12
Fabian, Brian
11
Northport
37.22
6
13
Saavedra, Christian
12
Harrison
37.39
7
14
Grey, Rayvon
11
Beacon
37.43
2
15
Telesco, Justice
12
Beacon
37.48
4
16
Marable, Taj
12
Iona Preparatory
37.57
2
17
Galal, Ahmed
11
Half Hollow Hill
37.59
4
18
Walker, Brian
12
Massapequa
37.66
5
19
Cacic, Cameron
11
Northport
37.70
8
20
Booker, Brandon
12
Beacon
37.78
2
20
Benton, Darius
11
West Islip
37.78
4
22
Thompson, Stadtler
12
West Islip
37.84
5
23
Dewji, Mo
-
Syosset
37.86
9
24
Roque, Samuel
11
Iona Preparatory
37.88
3
25
Bloch, Evan
12
Ridgefield
37.92
6
26
Dore, Daniel
12
New Rochelle
37.99
22
27
Lopez, DeMar
11
Half Hollow Hill
38.05
8
28
Westerink, Jack
12
Rye
38.13
12
29
Scully, Ethan
11
Smithtown West
38.14
5
30
Mattison, Jun
11
Harrison
38.14
7
31
Storm, Jeffrey
11
Ridgefield
38.21
4
32
Gowen, Colin
12
Christian Brothe
38.23
2
33
Mitchell, Courtney
-
Mahopac
38.25
10
34
Marshall, Casey
12
New Rochelle
38.29
10
35
Regis, Michael
12
Syosset
38.29
11
36
Rasisarda, Ian
-
West Islip
38.32
6
37
Clarke, Brett
12
Massapequa
38.42
6
38
Day, Maxwell
12
Ridgefield
38.44
7
39
Brown, Joseph
12
Valhalla
38.47
8
40
Buckhout, Andrew
-
Arlington
38.47
9
41
Card, Llordel
11
Half Hollow Hill
38.48
1
42
Pusey, Nicholas
12
North Babylon
38.55
4
43
Brunsvold, Garrett
12
Smithtown West
38.69
6
44
Burnett, Tyrone
-
Kingston
38.72
7
45
Dinowitz, Jon
12
Rye
38.72
8
46
Miller, Jason
-
Edgemont
38.77
16
47
Sedwick, Ryan
12
Suffern
38.78
9
48
Comilang, James
12
Bay Shore
38.87
13
49
Zipper, Ryan
12
Miller Place
38.92
8
50
Goitia, Seth
9
Cornwall Central
39.04
15
51
Hendricks, Oliver
10
Bay Shore
39.04
8
52
Dinowitz, Matt
12
Rye
39.07
13
53
Boateng, Gilbert
-
Yonkers Public S
39.12
11
54
De Los Santos, Kelvin
12
Bay Shore
39.20
6
55
Black, Derek
12
Iona Preparatory
39.21
7
56
Wallace, Jaron
11
Cornwall Central
39.30
16
57
Weider, Nicholas
9
Smithtown West
39.35
9
58
Arias, Miguel
11
Valhalla
39.37
12
59
Quinn, Dan
12
Harrison
39.40
5
60
Halmos, Peter
11
Ridgefield
39.44
11
61
Matarano, Joseph
-
St Joseph
39.46
10
62
Martinez, Angelo
-
Mahopac
39.58
12
63
Greene, Julian
12
St Joseph
39.58
13
64
Cade, Cooper
12
Iona Preparatory
39.59
4
65
Francis, Malik
11
Kingston
39.64
15
66
Yee, Nicholas
10
Salesian
39.65
17
67
Cohen, Tyler
11
New Rochelle
39.65
10
68
Ivey, Bryan
9
John Jay (Cross
39.79
18
69
Reed, Chris
12
Union Catholic R
39.87
9
70
Thomes-Locke, Joshua
10
Yonkers Public S
39.88
3
71
Pravetz, Devin
10
Smithtown East
39.97
11
72
Koester, Steven
12
Rye
40.31
9
73
Franke, Colin
12
Cornwall Central
40.33
13
74
Fields, Darren
12
Union Catholic R
40.47
14
75
Acocella, Michael
-
Somers
40.52
13
76
Morales, Anthony
11
Smithtown West
40.59
12
77
Thibault, Matthew
12
Arlington
40.59
16
78
Misko, Antony
10
Suffern
40.59
12
79
Follis, Thomas
10
Briarcliff
40.84
18
80
Keiter, George
12
Briarcliff
40.85
16
81
Dubicki, Marc
10
North Babylon
40.86
7
82
Siegel, Alexander
9
Fox Lane
41.05
15
83
Duffy, Kenny
12
Fox Lane
41.06
17
84
Barr, Reece
10
John Jay (Cross
41.14
20
85
Rivera, Avel
10
Northport
41.22
15
86
Kusi, Jamelle
11
Union Catholic R
41.28
14
87
Gorman, Jack
11
Valhalla
41.33
15
88
Cone, Malik
12
North Babylon
41.38
11
89
Yolas, Ricardo
9
Arlington
41.40
19
90
Lafferty, Andrew
9
Syosset
41.45
14
91
Jacksen, Justin
12
Valhalla
41.53
14
92
Zerilli, Stephen
9
Friends Academy
41.56
19
93
Sanchez, Jimmy
12
Yonkers Public S
41.61
15
94
Wozney, Edward
10
Smithtown East
41.68
17
95
Lambert, Amado
9
Salesian
41.73
20
96
Winters, Jahjuan
11
North Babylon
41.90
10
97
Lynch, Owen
-
Briarcliff
41.92
18
98
Sherman, Michael
10
Syosset
41.95
17
99
Walsh, William
11
Somers
41.98
10
100
Nguyen, Chris
12
Kingston
41.99
16
101
Creekmoore, Lashawn
10
Bay Shore
42.23
14
102
Dobres, Mark
10
Massapequa
42.68
20
103
Moretti, Ryan
12
Harrison
42.78
13
104
Augustin, Sam
11
Northport
42.95
12
105
Calabrase, John
-
Bronxville
43.15
21
106
Catalanotto, Thomas
9
Massapequa
43.15
16
107
Feldman, Zeke
11
Fox Lane
43.16
21
108
Jimenez, Ricardo
-
Salesian
43.44
19
109
Vargus, David
-
Somers
43.63
18
110
Cremin, Patrick
10
Salesian
43.66
18
111
Hodes, Ryan
10
Great Neck South
43.90
20
112
Flicker, Ethan
-
Friends Academy
44.09
21
113
Hodes, Jared
10
Great Neck South
44.31
20
114
Smith, Learoy
12
Yonkers Public S
44.33
17
115
Stellutti, Nick
12
John Jay (Cross
44.40
21
116
Lee, Hyun Jung
-
Edgemont
44.66
19
117
Acevedo, Jose
-
Somers
45.01
18
118
Lauder, Joey
10
Greenwich Centra
45.47
19
119
Graham, Stephen
11
Friends Academy
46.07
19
120
Wilson, Bryce
-
John Jay (Cross
46.15
22
121
Liu, Yuhan
9
Great Neck South
46.33
22
122
Lutz, Seth
10
Greenwich Centra
46.47
20
123
Sirotkin, Robert
-
Great Neck South
47.88
22
Mens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fitzgerald, Kory
12
Half Hollow Hill
1:24.59
1
2
Hardy, Denzel
11
Half Hollow Hill
1:24.59
1
3
Hetterich, Charles
11
West Islip
1:24.83
1
4
Somma, Mike
12
Christian Brothe
1:24.94
1
5
Farr, Stephen
12
Christian Brothe
1:26.82
1
6
Martiny, Michael
11
West Islip
1:27.12
1
7
Morrison, Joe
10
Arlington
1:27.15
2
8
Worsley, Alex
11
Somers
1:27.25
2
9
Sorrentino, David
12
Christian Brothe
1:27.39
1
10
Napoli, Sam
11
Northport
1:27.69
1
11
Tobin-Miyaji, Yuto
12
Valhalla
1:27.88
1
12
Herrmann, Eric
11
Smithtown East
1:27.91
1
13
Henderson, Jakell
11
Union Catholic R
1:28.65
1
14
Sagendorf, Brian
12
Union Catholic R
1:28.77
1
15
Schott, Thomas
10
Miller Place
1:28.96
2
16
Saavedra, Christian
12
Harrison
1:28.97
3
17
Garry, Evan
11
Syosset
1:29.18
3
18
Zeng, Simon
10
Great Neck South
1:29.36
2
19
Craig, Noah
12
Bay Shore
1:29.62
5
20
Feighan, Vaughn
12
Arlington
1:29.78
2
21
Eng, Timothy
12
Massapequa
1:29.87
3
22
Hinchey, Chris
11
New Rochelle
1:30.14
2
23
Nieves, Jonathan
11
Iona Preparatory
1:30.18
2
24
Teese, Patrick
12
Smithtown East
1:30.22
2
25
Carpenter, Ethan
12
Smithtown East
1:30.23
2
26
Oakes, Andrew
12
Ridgefield
1:30.26
5
27
Meisenbacher, Stephen
12
St Joseph
1:30.30
4
28
Takatsu, Kenta
12
Rye
1:30.96
3
29
Gordon, Richard
11
Ridgefield
1:31.13
4
30
Jones, Oliver
12
Ridgefield
1:31.22
5
31
Ballarano, Vincent
11
Northport
1:31.31
2
32
Romeo, Nicholas
11
Iona Preparatory
1:31.50
3
33
Patel, Dilan
12
Briarcliff
1:32.18
5
34
Akinwunmi, Tobbi
11
Beacon
1:32.24
3
35
Ivey, Bryan
9
John Jay (Cross
1:32.34
4
36
Agunzo, Nicholas
12
Smithtown West
1:32.44
4
37
Doherty, Adrian
12
John Jay (Cross
1:32.59
7
38
Cornico, Edward
12
Iona Preparatory
1:32.72
3
39
St. Germain, Connor
10
Cornwall Central
1:32.73
4
40
McCue, Michael
12
Roy C Ketcham
1:33.21
4
41
Sullivan, Kyle
12
Cornwall Central
1:33.22
5
42
Parisi, Robert
10
Iona Preparatory
1:33.38
4
43
Timbrouck, Nick
12
Kingston
1:33.39
4
44
Herbert, Stephen
12
Somers
1:33.42
7
45
Parker, Zachary
12
North Babylon
1:33.90
3
46
Comilang, James
12
Bay Shore
1:33.97
6
47
Sherman, Jack
11
Great Neck South
1:34.02
3
48
Anglim, Stephen
10
Miller Place
1:34.05
7
49
Stanwise, Arthur
11
Massapequa
1:34.07
4
50
Mehra, Aditya
10
Miller Place
1:34.08
7
51
Chen, Max
10
Syosset
1:34.20
7
52
Shin, Minjae
12
Northport
1:34.53
3
53
Cutrone, Andrew
12
West Islip
1:34.55
3
54
Cohen, Robbie
-
Ridgefield
1:34.61
8
55
Follis, William
12
Briarcliff
1:35.14
8
56
Pinto, Matthew
10
Massapequa
1:35.18
5
57
Ortega, Justin
11
Bay Shore
1:35.38
5
58
Castro, Agustin
12
Yonkers Public S
1:35.62
8
59
Goldman, Andrew
-
Arlington
1:35.64
4
60
Grossman, Eli
9
Syosset
1:35.93
8
61
Cohen, Kyle
12
Edgemont
1:36.03
6
62
Konigsberg, Matt
11
Harrison
1:36.41
6
63
Noce, Matthew
11
Smithtown West
1:36.69
6
64
Gardner, Skyler
9
Suffern
1:36.93
7
65
Bauckham, Jack
11
Somers
1:36.99
6
66
Neves, Anthony
12
Great Neck South
1:37.14
5
67
Wetzel, Joe
12
Northport
1:37.50
2
68
Reynolds, Cal
11
Rye
1:37.53
8
69
Barragan, Jonathan
10
New Rochelle
1:38.21
4
70
Brown, James
-
Greenwich Centra
1:38.53
8
71
Kreder, Eric
11
Valhalla
1:38.56
5
72
Springer, Jason
11
Suffern
1:38.66
6
73
Mcrae, Elijah
10
Beacon
1:38.70
9
74
Mathewson, Luca
9
New Rochelle
1:39.13
6
75
Healy, Emmett
10
Bay Shore
1:39.74
9
76
Catanzaro, Michael
11
Arlington
1:39.80
8
77
Gardner, Anthony
10
North Babylon
1:39.84
5
78
Cuppari, Nick
11
Union Catholic R
1:39.85
3
79
Mohammad, Alfred
11
Union Catholic R
1:39.92
5
80
Thurau, Gabe
11
Cornwall Central
1:39.96
6
81
D'Acchille, Lucian
11
Greenwich Centra
1:40.14
9
82
Jung, John
12
Smithtown West
1:40.24
7
83
Gorman, John
11
Somers
1:40.36
8
84
Wu, Jason
11
North Babylon
1:40.86
6
85
Bracht, Garrett
12
Smithtown East
1:41.39
8
86
Nelson, Nick
12
Harrison
1:41.46
6
87
Konopka, Arthur
10
North Babylon
1:41.50
7
88
Economou, Rob
10
New Rochelle
1:41.59
8
89
Breufach, Thomas
9
Syosset
1:42.34
8
90
Grieco, Ben
10
Bronxville
1:42.46
9
91
DiFeo, Robert
-
Valhalla
1:43.55
5
92
Willis, Mark
10
Rye
1:43.57
9
93
Pritchard, Khaleed
12
Salesian
1:44.23
4
94
Serrano, Joel
10
Salesian
1:44.80
8
95
Catapano, Tyler
9
Massapequa
1:44.98
8
96
Zhang, John
9
Great Neck South
1:46.11
9
97
Struhl, Zach
-
Harrison
1:46.58
6
98
Van Ham, Dillan
-
Suffern
1:47.33
8
99
Reilly, Colin
11
Cornwall Central
1:47.69
9
100
Decker, Sean
-
Kingston
1:48.35
9
101
Quevedo, Alvaro
11
Salesian
1:48.43
6
102
LaRosa, Anthony
12
Salesian
1:55.63
7
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brannigan, Mike
12
Northport
2:30.06
1
2
Sogaard, Kristian
12
Ridgefield
2:35.49
1
3
Anzano, Drake
10
Christian Brothe
2:35.58
1
4
Whalen, Matthew
12
Smithtown East
2:36.65
1
5
Bird, Ryan
12
Rye
2:36.76
1
6
Herrmann, Eric
11
Smithtown East
2:36.89
1
7
Ryan, Jack
11
Rye
2:40.89
1
8
Vite, Jack
12
Shenendehowa Cen
2:41.36
1
9
Pecora, Keith
10
Northport
2:41.44
2
10
Walsh, Joe
11
Christian Brothe
2:41.50
1
11
Matson, Alex
10
Shenendehowa Cen
2:42.19
2
12
Zeng, Simon
10
Great Neck South
2:42.67
2
13
Gibbs, Greg
10
Union Catholic R
2:42.80
2
14
Nohilly, Eion
11
John Jay (Cross
2:43.20
1
15
Martinez, Josh
11
Christian Brothe
2:43.40
1
16
Hennelly, Pat
11
Suffern
2:43.57
2
17
Paugh, Greg
12
Christian Brothe
2:43.86
1
18
Dnohue, James
-
Northport
2:44.16
2
19
Lostritto, Glenn
12
Friends Academy
2:44.46
1
20
Cameron, Dan
11
West Islip
2:44.60
2
21
Caruso, Thomas
11
Mahopac
2:44.87
2
22
Espitia, Ruy
11
Yonkers Public S
2:44.92
2
23
Dore, Daniel
12
New Rochelle
2:45.35
3
24
Realander, Ethan
12
Ridgefield
2:45.80
3
25
Vega, Alex
11
Cornwall Central
2:45.88
2
26
Sidlauskas, Marius
10
Smithtown East
2:46.33
3
27
Moran, Matt
12
Cornwall Central
2:46.68
4
28
Richter, Mark
12
Arlington
2:47.22
4
29
Jacobs, Cameron
10
Northport
2:47.90
2
30
Biondi, Nathan
11
Smithtown West
2:48.02
4
31
Avolio, Thomas
10
Valhalla
2:48.03
3
32
Sherman, Jack
11
Great Neck South
2:48.18
3
33
Rubin, Skyler
11
Arlington
2:48.43
3
34
Skorka, Luke
11
Syosset
2:49.90
3
35
Worsley, Mark
10
Somers
2:50.83
4
36
Nielsen, Scott
12
Harrison
2:50.86
5
37
Florio, Christopher
11
Syosset
2:50.94
4
38
Connelly, Gerard
12
Smithtown East
2:51.18
3
39
Furcick, John
11
Arlington
2:51.27
5
40
DeMassa, Bradford
10
Ridgefield
2:51.70
4
41
D'Acchille, Lucian
11
Greenwich Centra
2:52.01
6
42
Birriteri, Nick
-
Union Catholic R
2:52.12
4
43
Sanchez, Yahvier
11
Smithtown West
2:52.22
5
44
Nowakowski, Aidan
11
West Islip
2:52.98
4
45
Smith, Jack
12
Rye
2:53.18
2
46
Wolk, Cameron
10
Half Hollow Hill
2:53.36
5
47
Pence, Ryan
12
North Babylon
2:53.98
3
48
Hsiao, Max
10
Great Neck South
2:54.17
6
49
Cacace, Michael
12
Iona Preparatory
2:54.91
5
50
Ireland, Evan
11
Beacon
2:55.03
5
51
Reddock, Ross
9
Syosset
2:55.20
4
52
Andrews, Aiden
12
John Jay (Cross
2:55.21
4
53
Hannon, Thomas
10
Somers
2:55.23
6
54
Bayuelo, Andres
12
Edgemont
2:55.24
3
55
Coleman, Jake
11
Massapequa
2:55.76
6
56
Betancourt, Angel
12
New Rochelle
2:56.04
5
57
Baker, Cameron
12
Smithtown West
2:56.28
5
58
DiGiovanna, Nicholas
11
North Babylon
2:56.58
3
59
Brown, James
-
Greenwich Centra
2:56.72
4
60
Guayara, Giovanny
12
Bay Shore
2:56.76
4
61
Delannes-Molka, Danny
-
Fox Lane
2:57.01
4
62
Lujan, Andy
11
Cornwall Central
2:57.04
7
63
Bendlin, Jay
10
Valhalla
2:57.37
3
64
Neves, Anthony
12
Great Neck South
2:57.53
5
65
Nolan, Andrew
12
New Rochelle
2:57.90
5
66
Newman, Daniel
11
Syosset
2:57.98
4
67
Garrity, Trevor
9
Union Catholic R
2:58.11
5
68
Miller, Michael
11
Cornwall Central
2:58.31
5
69
O'Donnovan, Dan
-
Bay Shore
2:58.38
7
70
Srewart, Charlie
-
John Jay (Cross
2:58.47
5
71
Mickool, Ian
11
Ridgefield
2:58.69
5
72
Madan, Krishan
12
Edgemont
2:58.80
4
73
Santory, Luis
12
Suffern
2:58.90
5
74
Morretta, Austin
11
Fox Lane
2:59.05
4
75
Bae, William
11
Fox Lane
2:59.08
6
76
Jacob, Matt
9
New Rochelle
2:59.11
5
77
Horsford, Ryan
11
Beacon
2:59.11
5
78
Costello, Jake
11
Iona Preparatory
2:59.36
5
79
Manley, Dylan
-
Harrison
2:59.69
6
80
Schuerger, John
11
Iona Preparatory
2:59.95
2
81
Jose, Matthew San
12
Somers
3:00.07
6
--
Greco, Robert
-
Roy C Ketcham
3:01.13
7
82
Boston, Benjamin
11
Suffern
3:01.17
5
83
Rodriguez, Andre
9
Union Catholic R
3:01.78
6
84
Freese, Jared
9
Kingston
3:02.34
4
85
Bedore, Jae
-
Valhalla
3:02.75
3
86
Gordon, Michael
10
Somers
3:02.80
6
87
Harris, Ricky
11
Harrison
3:02.99
6
88
Rubio, Ken
9
Bay Shore
3:03.03
6
89
Goldstein, Jeremy
11
Edgemont
3:03.48
6
90
Gold, Brendan
10
Suffern
3:03.56
7
91
Many, Alek
-
Kingston
3:03.67
4
92
Senn, Kyle
12
Massapequa
3:03.80
5
93
Barry, Dan
12
Arlington
3:04.16
6
94
Garcia Dominguez, Joel
-
Valhalla
3:04.43
3
95
Maidhof, Andrew
11
Smithtown West
3:04.94
6
96
Sardi, Michael
12
North Babylon
3:05.63
6
97
Iannotti, Jack
11
Iona Preparatory
3:06.12
7
98
Benton, Desmond
9
West Islip
3:06.16
6
99
Natsch, Michael
-
Bronxville
3:06.79
7
100
Narod, Kyle
11
Roy C Ketcham
3:07.14
6
101
Navas, Kevin
10
Bay Shore
3:07.78
7
102
Ryan, Bailey
9
Kingston
3:07.84
7
103
Terilli, Michael
12
Briarcliff
3:07.91
7
104
Kacur, Ryan
9
Kingston
3:08.89
6
105
Voss, Harrison
11
Fox Lane
3:10.07
7
106
woo, yun jin
10
Half Hollow Hill
3:10.97
6
107
Kish, Richard
10
Beacon
3:11.92
7
108
Isaac, Harrison
11
Briarcliff
3:12.27
7
109
Hadsal, Christopher
10
Massapequa
3:12.92
7
110
Neave, Alex
12
Rye
3:12.94
7
111
Mckeown, Kevin
10
North Babylon
3:15.95
7
112
Vedilago, Douglas
9
Massapequa
3:27.07
7
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McLaughlin, Taylor
12
Union Catholic R
7.73
nwi
1
2
Alexander, Chris
12
Christian Brothe
7.90
nwi
1
3
Russell, Conner
12
Cornwall Central
8.07
nwi
1
4
Hinds, Malik
12
Bay Shore
8.09
nwi
1
5
Washington, Jordan
12
Iona Preparatory
8.15
nwi
1
6
Mathelier, Justus
12
Cornwall Central
8.16
nwi
2
7
Adams, David
11
Beacon
8.34
nwi
2
8
Burns, John
12
New Rochelle
8.37
nwi
1
9
Lebit, Benjamin
12
Smithtown East
8.47
nwi
3
10
Zeblinsky, Tim
11
Northport
8.58
nwi
2
11
Lopez, Jon
12
Iona Preparatory
8.61
nwi
2
12
Quilla, Christopher
11
Smithtown West
8.65
nwi
3
13
Catinella, Rob
12
Massapequa
8.68
nwi
3
14
Graves, Carter
12
Iona Preparatory
8.72
nwi
3
15
Claxton, William
12
Smithtown East
8.80
nwi
3
16
Konigsberg, Matt
11
Harrison
8.81
nwi
4
17
Na, Sean
11
Great Neck South
8.82
nwi
2
18
Reed, Chris
12
Union Catholic R
8.83
nwi
4
19
Mayer, Kendall
12
Union Catholic R
8.83
nwi
6
20
Wilson-King, Emilio
11
Yonkers Public S
8.86
nwi
4
21
Booker, Brandon
12
Beacon
8.91
nwi
3
22
Lauriguet, Andrew
10
West Islip
8.92
nwi
7
23
Duffy, Kenny
12
Fox Lane
8.94
nwi
5
24
Ortega, Justin
11
Bay Shore
8.94
nwi
3
25
Roderka, Luke
12
Northport
8.96
nwi
4
26
Riegel, Kevin
12
West Islip
9.06
nwi
5
27
Gordon, Richard
11
Ridgefield
9.08
nwi
5
28
Arias, Miguel
11
Valhalla
9.18
nwi
6
29
Sloat, Cj
12
Iona Preparatory
9.20
nwi
2
30
Barone, John
11
Smithtown West
9.28
nwi
5
31
Harvey, Mike
10
Northport
9.29
nwi
3
32
Benzakein, Sam
12
West Islip
9.30
nwi
6
33
Dinger, Scott
10
Smithtown West
9.39
nwi
7
34
Hinchey, Chris
11
New Rochelle
9.40
nwi
4
35
Diaz, Brandon
12
Arlington
9.45
nwi
8
36
Brickman, David
12
Arlington
9.56
nwi
5
37
Miranda, Alec
11
Rye
9.64
nwi
2
38
Kaufmann, Ryan
-
Massapequa
9.65
nwi
8
39
Romero, Mario
12
Arlington
9.67
nwi
5
40
Back, Dylan
11
Suffern
9.71
nwi
8
41
Montoni, Robert
10
Smithtown West
9.81
nwi
7
42
Brewer, Ian
12
Union Catholic R
9.84
nwi
7
43
Pottenger, Luke
11
Edgemont
9.84
nwi
9
44
Cephas, Nicholas
11
Arlington
9.87
nwi
7
45
Hallahan, Troy
12
Smithtown East
9.89
nwi
4
46
Cho, Andrew
11
Northport
9.96
nwi
7
47
Zhang, Sean
10
Great Neck South
10.08
nwi
7
48
Moore, Owen
11
Rye
10.09
nwi
10
49
Olavarria, Maximo
9
Cornwall Central
10.21
nwi
9
50
Xenikakis, Vasilios
-
Valhalla
10.23
nwi
7
51
Mattison, Jun
11
Harrison
10.29
nwi
4
52
Kim, Joshua
10
Ridgefield
10.36
nwi
9
53
Rodriguez, Rafael
-
Rye
10.47
nwi
10
54
Howells, Alec
12
Rye
10.61
nwi
8
55
Burns, Joe
-
New Rochelle
10.87
nwi
9
56
Xiao, Jonathan
10
Great Neck South
10.91
nwi
8
57
Croen, Zachary
9
Somers
10.93
nwi
10
58
Parker, Ryan
9
North Babylon
11.02
nwi
6
59
Tchinnis, Paul
9
North Babylon
11.09
nwi
9
60
Ferro, Nico
10
Somers
11.19
nwi
10
61
Pennella, Elliot
11
Valhalla
11.20
nwi
6
62
Didier, Devin
10
North Babylon
11.26
nwi
9
63
Haigh, Ricky
10
Somers
11.47
nwi
10
64
Yam, Aaron
9
Great Neck South
11.75
nwi
8
65
Dubicki, Marc
10
North Babylon
12.17
nwi
6
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Half Hollow Hill
1:30.81
1
2
Relay Team
Beacon
1:33.37
2
3
Relay Team
Christian Brothe
1:33.46
1
4
Relay Team
New Rochelle
1:34.12
2
5
Relay Team
Kingston
1:34.27
2
6
Relay Team
Cornwall Central
1:35.04
3
7
Relay Team
St Joseph
1:35.31
2
8
Relay Team
Harrison
1:35.70
4
9
Relay Team
West Islip
1:36.15
6
10
Relay Team
Bay Shore
1:36.47
4
11
Relay Team
Ridgefield
1:36.63
2
12
Relay Team
Massapequa
1:36.70
5
13
Relay Team
Iona Preparatory
1:36.91
1
14
Relay Team
Smithtown West
1:37.35
6
15
Relay Team
Northport
1:37.57
1
16
Relay Team
Rye
1:37.66
4
17
Relay Team
Union Catholic R
1:37.69
1
18
Relay Team
Bronxville
1:37.92
5
19
Relay Team
Smithtown East
1:38.01
10
20
Relay Team
North Babylon
1:38.67
3
21
Relay Team
Iona Preparatory
1:38.79
5
22
Relay Team
New Rochelle
1:39.23
4
23
Relay Team
Union Catholic R
1:40.31
3
24
Relay Team
Kingston
1:40.34
3
25
Relay Team
Edgemont
1:40.72
6
26
Relay Team
Valhalla
1:41.60
5
27
Relay Team
Smithtown West
1:41.81
9
28
Relay Team
Yonkers Public S
1:41.89
2
29
Relay Team
West Islip
1:41.96
8
30
Relay Team
Ridgefield
1:42.21
7
31
Relay Team
Harrison
1:42.26
6
32
Relay Team
Somers
1:42.27
5
33
Relay Team
Rye
1:42.44
7
34
Relay Team
Cornwall Central
1:42.45
7
35
Relay Team
Arlington
1:42.72
8
36
Relay Team
Syosset
1:42.97
8
37
Relay Team
Yonkers Public S
1:43.11
4
38
Relay Team
North Babylon
1:43.24
5
39
Relay Team
Smithtown East
1:43.29
10
40
Relay Team
Briarcliff
1:43.89
7
41
Relay Team
Salesian
1:44.91
7
42
Relay Team
Suffern
1:45.02
7
43
Relay Team
Bronxville
1:45.02
9
44
Relay Team
Arlington
1:45.71
9
45
Relay Team
Massapequa
1:45.89
6
46
Relay Team
Northport
1:46.49
4
47
Relay Team
Great Neck South
1:46.83
8
48
Relay Team
Greenwich Centra
1:47.69
9
49
Relay Team
Salesian
1:48.14
8
50
Relay Team
John Jay (Cross
1:48.67
9
51
Relay Team
Somers
1:49.13
6
52
Relay Team
Friends Academy
1:52.32
10
53
Relay Team
Great Neck South
1:55.33
10
Mens 4x1600 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Shenendehowa Cen
18:12.09
1
2
Relay Team
Bay Shore
18:41.05
1
3
Relay Team
Kingston
18:41.77
1
4
Relay Team
Rye
19:02.44
1
5
Relay Team
Cornwall Central
19:05.92
1
6
Relay Team
Massapequa
19:06.70
1
7
Relay Team
Arlington
19:11.26
1
8
Relay Team
New Rochelle
19:13.63
1
9
Relay Team
Briarcliff
19:14.30
1
10
Relay Team
Bronxville
19:15.84
2
11
Relay Team
St Joseph
19:17.68
2
12
Relay Team
Fox Lane
19:19.57
2
13
Relay Team
Smithtown West
19:25.73
1
14
Relay Team
Union Catholic R
19:29.06
2
15
Relay Team
Northport
19:30.55
1
16
Relay Team
Somers
19:31.18
2
17
Relay Team
Iona Preparatory
19:32.54
2
18
Relay Team
Valhalla
19:43.50
2
19
Relay Team
Smithtown East
19:50.84
2
20
Relay Team
Miller Place
19:56.14
2
21
Relay Team
Roy C Ketcham
19:56.31
2
22
Relay Team
Suffern
20:13.97
2
23
Relay Team
North Babylon
20:13.99
2
24
Relay Team
John Jay (Cross
21:15.76
2
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Liskowitz, Andrew
12
Christian Brothe
55-11.00
(508.00m)
0
2
Brennan, Sean
12
Union Catholic R
54-08.25
(508.00m)
0
3
Borowick, Alexander
12
St Joseph
52-02.50
(508.00m)
0
4
Sheng, Eric
12
Syosset
49-06.25
(508.00m)
0
5
Putnam, John
12
Massapequa
47-06.25
(508.00m)
0
6
Tyler, Xavier
12
Iona Preparatory
46-01.50
(508.00m)
0
7
Ircha, Steven
12
Bronxville
44-03.75
(508.00m)
0
8
Hagan, Frankie
12
Iona Preparatory
44-01.00
(508.00m)
0
9
Lutkewitte, Will
11
Christian Brothe
43-05.00
(508.00m)
0
10
Miraval, James
11
West Islip
42-09.25
(508.00m)
0
11
Zimmerman, Jack
10
Briarcliff
42-02.00
(508.00m)
0
12
Orlando, Francis
12
Cornwall Central
42-00.50
(508.00m)
0
13
Waugh, Eric
12
Half Hollow Hill
41-04.50
(508.00m)
0
14
Wertz, Robert
12
Smithtown East
40-11.00
(508.00m)
0
15
Finklestein, Jake
12
Massapequa
40-10.50
(508.00m)
0
16
Ellison, Arminey
12
Half Hollow Hill
40-05.25
(508.00m)
0
17
Boddery, Kyle
11
Greenwich Centra
40-03.25
(508.00m)
0
18
Doughty, Maxwell
11
Smithtown West
40-02.00
(508.00m)
0
19
Nakionieczny, Paul
-
Northport
39-11.00
(508.00m)
0
19
Olivier, Brandon
12
Rye
39-11.00
(508.00m)
0
21
Morgan, John
11
Union Catholic R
39-08.25
(508.00m)
0
21
Arena, Matt
12
West Islip
39-08.25
(508.00m)
0
23
Brinkman, Chris
11
Kingston
39-06.25
(508.00m)
0
24
Reale, Frank
-
Mahopac
38-05.00
(508.00m)
0
25
Dimaggio, Jonah
12
Syosset
38-01.50
(508.00m)
0
26
Smith, Jacob
-
Edgemont
38-01.00
(508.00m)
0
27
Yang, Kevin
12
Great Neck South
37-10.00
(508.00m)
0
28
Markowski, Matt
10
Christian Brothe
36-11.00
(508.00m)
0
29
Enoch, John
12
Somers
36-09.25
(508.00m)
0
30
Hayes, Parker
12
Arlington
36-06.75
(508.00m)
0
31
LoDolce, Christian
-
Harrison
36-06.50
(508.00m)
0
32
Ferretti, Peter
11
Somers
36-01.00
(508.00m)
0
33
Souhrada, Brennan
11
Bay Shore
35-09.75
(508.00m)
0
34
Borghard, Blake
11
Northport
35-08.00
(508.00m)
0
35
Hirsh, Andrew
11
Harrison
35-07.50
(508.00m)
0
36
Flaherty, James
-
Valhalla
35-02.00
(508.00m)
0
37
Shaw, Matthew
11
Cornwall Central
35-01.00
(508.00m)
0
38
Emanuel, John
12
Rye
34-10.00
(508.00m)
0
39
Farr, Adam
11
North Babylon
34-09.00
(508.00m)
0
40
Andre, McDaniel
11
Suffern
34-04.50
(508.00m)
0
41
Pasqualone, Joseph
11
Valhalla
34-00.50
(508.00m)
0
42
Hagan, Jeff
12
New Rochelle
34-00.00
(508.00m)
0
43
Jochum, Jake
9
Suffern
33-09.75
(508.00m)
0
44
King, Zachery
12
New Rochelle
32-11.75
(508.00m)
0
45
Xu, Daryl
12
Great Neck South
32-10.25
(508.00m)
0
46
Urli, Steve
10
Massapequa
32-09.00
(508.00m)
0
47
Allen, Willam
-
North Babylon
32-08.25
(508.00m)
0
48
Spanos, Alex
-
Harrison
32-06.50
(508.00m)
0
49
Shaw, Nick
12
Cornwall Central
32-03.50
(508.00m)
0
50
Wang, Jason
10
Great Neck South
32-01.50
(508.00m)
0
51
Siebold, Greg
11
Arlington
31-11.00
(508.00m)
0
52
Kral, Thomas
10
Smithtown West
31-05.25
(508.00m)
0
53
Farber, Max
10
Kingston
31-04.50
(508.00m)
0
54
Marx, Steven
11
North Babylon
30-07.50
(508.00m)
0
55
Casey, Nicholas
10
Greenwich Centra
28-11.25
(508.00m)
0
56
Cossifos, Justin
11
New Rochelle
28-00.00
(508.00m)
0
57
Formisano, Michael
10
Somers
25-07.25
(508.00m)
0
58
Becker, Kallan
9
Greenwich Centra
21-10.25
(508.00m)
0
--
Oramas, Dominik
12
Smithtown East
FOUL
(--)
0
--
Sanders, Peter
12
Northport
FOUL
(--)
0
--
Johnson, Michael
12
St Joseph
FOUL
(--)
0
--
Weir, Timothy
-
Bronxville
FOUL
(--)
0
--
Lawler, Matt
12
Union Catholic R
FOUL
(--)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Davis, Terrel
11
Beacon
6-03.00
(508.00m)
0
2
Claxton, Daniel
10
Smithtown East
6-03.00
(508.00m)
0
3
Murray, Marcus
11
North Babylon
6-00.00
(508.00m)
0
4
Mayer, Kendall
12
Union Catholic R
6-00.00
(508.00m)
0
5
Odigie, Iyore
11
North Babylon
5-10.00
(508.00m)
0
6
Lebit, Benjamin
12
Smithtown East
5-10.00
(508.00m)
0
7
Samuelson, Tom
12
Iona Preparatory
5-08.00
(508.00m)
0
7
Bruno, Lucas
11
Iona Preparatory
5-08.00
(508.00m)
0
7
Bayuelo, Andres
12
Edgemont
5-08.00
(508.00m)
0
7
Wilson-King, Emilio
11
Yonkers Public S
5-08.00
(508.00m)
0
7
Mattera, Jimmy
11
West Islip
5-08.00
(508.00m)
0
7
McNamara, Jack
10
Christian Brothe
5-08.00
(508.00m)
0
13
Murphy, Christopher
9
Smithtown West
5-06.00
(508.00m)
0
13
Hutchings, Kevin
-
Edgemont
5-06.00
(508.00m)
0
13
Akinwunmi, Tobbi
11
Beacon
5-06.00
(508.00m)
0
13
Williams, Brandan
-
Arlington
5-06.00
(508.00m)
0
13
Morgan, Brandon
12
Union Catholic R
5-06.00
(508.00m)
0
13
Greco, Hunter
10
Smithtown West
5-06.00
(508.00m)
0
19
McNamara, Chris
11
Suffern
5-03.00
(508.00m)
0
19
Cassidy, Kevin
9
West Islip
5-03.00
(508.00m)
0
19
Krawetz, Eric
10
Iona Preparatory
5-03.00
(508.00m)
0
19
Smith, Mike
10
Greenwich Centra
5-03.00
(508.00m)
0
--
Clarke, Thomas
11
Massapequa
DNF
(--)
0
--
Garibaldi, Joseph
11
Smithtown West
DNF
(--)
0
--
Tuosto, Chris
12
Somers
DNF
(--)
0
--
White, Leon
11
Massapequa
DNF
(--)
0
--
Acocella, Michael
-
Somers
DNF
(--)
0
--
Mcrae, Elijah
10
Beacon
DNF
(--)
0
--
Fries, Chris
11
West Islip
DNF
(--)
0
--
Moore, Owen
11
Rye
DNF
(--)
0
--
Buckhout, Andrew
-
Arlington
DNF
(--)
0
--
Kelly, Liam
12
John Jay (Cross
DNF
(--)
0
--
Yu, Ricky
10
Great Neck South
DNF
(--)
0
--
Pusey, Fitzgerald
8
North Babylon
DNF
(--)
0
--
Cafri, Dmitry
10
Briarcliff
DNF
(--)
0
--
Choo, Perry
9
Great Neck South
DNF
(--)
0
--
Mack, Eric
11
Union Catholic R
DNF
(--)
0
--
Alvarez, Simon
-
Arlington
DNF
(--)
0
--
Maloney, Numan
9
Somers
DNF
(--)
0
--
Gibbs, Keonee
-
Kingston
DNF
(--)
0
--
Lo, Jeff
9
Great Neck South
DNF
(--)
0
--
Springer, Jason
11
Suffern
DNF
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bomba, Dan
12
Iona Preparatory
13-06.00
(508.00m)
0
2
Wheatley, Jahkeem
12
Iona Preparatory
13-06.00
(508.00m)
0
3
Sagendorf, Brian
12
Union Catholic R
13-00.00
(508.00m)
0
4
Leanza, Matt
12
Suffern
12-06.00
(508.00m)
0
5
Gaudio, James
12
Christian Brothe
11-06.00
(508.00m)
0
6
Morris, Connor
11
Christian Brothe
11-06.00
(508.00m)
0
7
Vaughan, Miller
12
Ridgefield
11-06.00
(508.00m)
0
10
Cuppari, Nick
11
Union Catholic R
10-06.00
(508.00m)
0
8
Best, Charlie
10
Iona Preparatory
10-06.00
(508.00m)
0
8
Steindl, Riley
12
Greenwich Centra
10-06.00
(508.00m)
0
11
Crozier, Jon
11
Harrison
9-06.00
(508.00m)
0
11
Pennella, Elliot
11
Valhalla
9-06.00
(508.00m)
0
11
Howells, Alec
12
Rye
9-06.00
(508.00m)
0
11
Glover, Loukas
11
Harrison
9-06.00
(508.00m)
0
11
Neubauer, Matt
12
Massapequa
9-06.00
(508.00m)
0
11
Miranda, Alec
11
Rye
9-06.00
(508.00m)
0
17
Pizzutello, Mike
12
Harrison
9-06.00
(508.00m)
0
18
Kachejian, Jagger
12
Smithtown West
9-06.00
(508.00m)
0
--
Budney, Ryan
11
Smithtown West
NH
(--)
0
--
Emanuele, Michael
11
Somers
NH
(--)
0
--
Putnam, Chris
10
Massapequa
NH
(--)
0
--
Valentino, Anthony
11
Massapequa
NH
(--)
0
--
Cortese, Chris
-
Somers
NH
(--)
0
--
English, Mars
11
Beacon
NH
(--)
0
--
Bogert, Brandon
12
Kingston
NH
(--)
0
--
Mack, Eric
11
Union Catholic R
NH
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grey, Rayvon
11
Beacon
23-03.25
(508.00m)
nwi
0
2
Davis, Terrel
11
Beacon
22-07.00
(508.00m)
nwi
0
3
English, Dante
12
Half Hollow Hill
22-00.00
(508.00m)
nwi
0
4
Morgan, Brandon
12
Union Catholic R
19-07.75
(508.00m)
nwi
0
5
Crosswhite, Aaron
11
New Rochelle
19-04.00
(508.00m)
nwi
0
6
Williams, Douglas
12
Kingston
19-03.00
(508.00m)
nwi
0
7
Hinds, Malik
12
Bay Shore
19-00.00
(508.00m)
nwi
0
8
Moran, James
10
Smithtown West
18-09.25
(508.00m)
nwi
0
9
Benton, Darius
11
West Islip
18-08.75
(508.00m)
nwi
0
10
Chen, Brandon
11
Great Neck South
18-08.50
(508.00m)
nwi
0
10
Schiavo, Spencer
12
Smithtown West
18-08.50
(508.00m)
nwi
0
12
Farmer, Damian
12
Kingston
18-08.25
(508.00m)
nwi
0
13
Crozier, Jon
11
Harrison
18-07.00
(508.00m)
nwi
0
14
Mayer, Kendall
12
Union Catholic R
18-06.50
(508.00m)
nwi
0
15
Murray, Andrew
10
Bronxville
18-06.00
(508.00m)
nwi
0
16
Levine, Zach
12
Suffern
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
17
Miller, Jason
-
Edgemont
18-03.50
(508.00m)
nwi
0
17
Westerink, Jack
12
Rye
18-03.50
(508.00m)
nwi
0
19
Akinwunmi, Tobbi
11
Beacon
18-01.50
(508.00m)
nwi
0
20
Hallahan, Troy
12
Smithtown East
17-10.00
(508.00m)
nwi
0
20
Martiny, Michael
11
West Islip
17-10.00
(508.00m)
nwi
0
22
Thompson, Ryan
11
North Babylon
17-09.50
(508.00m)
nwi
0
23
Hashmall, Joseph
11
Somers
17-08.00
(508.00m)
nwi
0
24
Brickman, David
12
Arlington
17-04.00
(508.00m)
nwi
0
25
Aruede, David
10
Edgemont
17-02.25
(508.00m)
nwi
0
26
Cafri, Dmitry
10
Briarcliff
17-01.50
(508.00m)
nwi
0
27
Mathelier, Justus
12
Cornwall Central
16-11.00
(508.00m)
nwi
0
28
Ircha, Steven
12
Bronxville
16-10.00
(508.00m)
nwi
0
29
Winters, Jahjuan
11
North Babylon
16-08.25
(508.00m)
nwi
0
29
Miranda, Alec
11
Rye
16-08.25
(508.00m)
nwi
0
31
Volz, Brendan
11
Smithtown East
16-08.00
(508.00m)
nwi
0
32
Barbara, Matt
12
Rye
16-04.25
(508.00m)
nwi
0
33
Illers, Tate
10
Iona Preparatory
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
34
Leanza, Matt
12
Suffern
16-00.75
(508.00m)
nwi
0
35
Mack, Eric
11
Union Catholic R
15-10.25
(508.00m)
nwi
0
36
Maloney, Numan
9
Somers
15-10.00
(508.00m)
nwi
0
37
Parker, Ryan
9
North Babylon
15-07.00
(508.00m)
nwi
0
38
Williams, Brandan
-
Arlington
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
39
Riley, Marlon
12
New Rochelle
15-03.75
(508.00m)
nwi
0
40
Dupkin, Mikey
-
Massapequa
15-01.25
(508.00m)
nwi
0
41
McAvey, Michael
-
John Jay (Cross
15-00.75
(508.00m)
nwi
0
42
Olavarria, Maximo
9
Cornwall Central
15-00.50
(508.00m)
nwi
0
43
Romero, Mario
12
Arlington
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
44
Abernathy, Connor
10
Greenwich Centra
14-09.50
(508.00m)
nwi
0
45
Harkins, Jerry
10
Iona Preparatory
14-08.75
(508.00m)
nwi
0
46
Calabrase, John
-
Bronxville
14-06.25
(508.00m)
nwi
0
47
Civil, Lawrence
9
Cornwall Central
14-05.00
(508.00m)
nwi
0
48
Moore, Izayiah
9
Kingston
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
49
Grant, Dylan
10
Fox Lane
13-10.25
(508.00m)
nwi
0
50
Lutz, Seth
10
Greenwich Centra
13-02.75
(508.00m)
nwi
0
51
Lauder, Joey
10
Greenwich Centra
13-00.25
(508.00m)
nwi
0
52
Spione, sam
-
John Jay (Cross
13-00.00
(508.00m)
nwi
0
53
Barr, Reece
10
John Jay (Cross
12-04.50
(508.00m)
nwi
0
--
Burns, John
12
New Rochelle
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grey, Rayvon
11
Beacon
45-02.00
(508.00m)
nwi
0
2
Diakanwa, Josh
12
Iona Preparatory
42-02.25
(508.00m)
nwi
0
3
Pierre, Bradley
12
Bay Shore
41-11.50
(508.00m)
nwi
0
4
Neubauer, Matt
12
Massapequa
40-07.50
(508.00m)
nwi
0
5
Hetterich, Charles
11
West Islip
40-03.00
(508.00m)
nwi
0
6
Williams, Douglas
12
Kingston
40-02.50
(508.00m)
nwi
0
7
Odigie, Iyore
11
North Babylon
39-07.75
(508.00m)
nwi
0
8
Chu, Mark
11
Arlington
39-00.50
(508.00m)
nwi
0
9
Cafri, Dmitry
10
Briarcliff
38-11.00
(508.00m)
nwi
0
10
Moran, James
10
Smithtown West
38-08.00
(508.00m)
nwi
0
11
Volz, Brendan
11
Smithtown East
38-06.75
(508.00m)
nwi
0
12
Silver-Frankel, Elon
-
John Jay (Cross
38-01.50
(508.00m)
nwi
0
13
Calabrase, Michael
11
Bronxville
37-10.00
(508.00m)
nwi
0
14
Parker, Zachary
12
North Babylon
37-08.75
(508.00m)
nwi
0
15
Takatsu, Kenta
12
Rye
37-02.00
(508.00m)
nwi
0
16
Putnam, Chris
10
Massapequa
36-07.00
(508.00m)
nwi
0
17
Bruno, Lucas
11
Iona Preparatory
36-04.50
(508.00m)
nwi
0
18
Bove, Greg
9
West Islip
36-03.00
(508.00m)
nwi
0
19
White, Leon
11
Massapequa
36-00.75
(508.00m)
nwi
0
20
Witte, Jack
-
Harrison
35-10.75
(508.00m)
nwi
0
21
Chen, Brandon
11
Great Neck South
35-08.50
(508.00m)
nwi
0
22
Koester, Steven
12
Rye
35-06.00
(508.00m)
nwi
0
23
Moore, Owen
11
Rye
35-00.25
(508.00m)
nwi
0
24
Montague, Lorne
12
Greenwich Centra
34-08.75
(508.00m)
nwi
0
25
Tchinnis, Paul
9
North Babylon
34-03.00
(508.00m)
nwi
0
26
McNamara, Chris
11
Suffern
33-10.50
(508.00m)
nwi
0
27
Hueber, Jack
11
West Islip
33-08.50
(508.00m)
nwi
0
28
Kish, Richard
10
Beacon
33-08.00
(508.00m)
nwi
0
29
Mariano, Adam
11
Suffern
33-07.75
(508.00m)
nwi
0
30
Yu, Ricky
10
Great Neck South
33-07.00
(508.00m)
nwi
0
31
McCreesh, Evan
11
Smithtown East
33-05.25
(508.00m)
nwi
0
32
Abernathy, Connor
10
Greenwich Centra
33-05.00
(508.00m)
nwi
0
33
Jackson, Will
11
Arlington
33-01.00
(508.00m)
nwi
0
34
Li, Winston
11
Great Neck South
32-10.25
(508.00m)
nwi
0
35
Haigh, Ricky
10
Somers
32-07.75
(508.00m)
nwi
0
36
D'Ascanio, Rocco
-
Somers
32-05.75
(508.00m)
nwi
0
37
Civil, Lawrence
9
Cornwall Central
31-05.75
(508.00m)
nwi
0
38
Tuosto, Chris
12
Somers
30-07.25
(508.00m)
nwi
0
39
Martin, Alex
9
Smithtown East
30-00.50
(508.00m)
nwi
0
--
Riley, Marlon
12
New Rochelle
FOUL
(--)
nwi
0
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLaughlin, Sydney
10
Union Catholic R
38.52
18
2
Luo, Mengjia
-
Harrison
42.84
2
3
Militano, Sarah
12
Miller Place
42.92
2
4
DePaul, Caroline
11
Bronxville
42.95
2
5
Cibuls, Kathleen
11
Bayport Blue Poi
43.03
1
6
Fanning, Gabby
10
Cornwall Central
43.56
1
7
Blindennhofer, Brittany
11
West Islip
43.80
2
8
Shea, Julia
-
Mahopac
44.16
6
10
Williams, Myriah
10
Union Catholic R
44.22
18
9
Gelard, Sophia
10
Briarcliff
44.22
3
11
Morgan, Olivia
9
New Rochelle
44.25
18
12
Warren, Seneca
11
Fox Lane
44.28
4
13
Damron, Alexandra
10
Ridgefield
44.33
4
14
Gazzola, Marisa
11
Harrison
44.44
3
15
Ericson, Sydney
11
Somers
44.51
1
16
Imbo, Julia
10
Bayport Blue Poi
44.56
7
17
Magnifico, Ashley
11
Bayport Blue Poi
44.65
6
18
Randall, Grace
9
Bronxville
44.71
4
19
Meade, Kayla
9
Cornwall Central
45.15
2
20
Richards, Margot
9
Bronxville
45.24
3
21
Phelan, Leah
11
Ridgefield
45.26
5
22
Nazworth, Victoria
11
Ridgefield
45.39
5
23
Coleman, Imane
12
Beacon
45.57
6
24
Anderson, Kiana
11
Yonkers Public S
45.59
10
25
Jean-Charles, Eva
11
Valhalla
45.61
3
26
Cudia, Jayne
10
Bayport Blue Poi
45.77
10
27
Santamaria, Julianna
11
Northport
45.80
5
28
Caulfield, Abigail
10
Northport
45.80
7
29
Dentale, Leah
10
Northport
45.85
7
30
Washington, Shandeia
11
Yonkers Public S
45.85
1
31
D'Alessandro, Alexis
11
Half Hollow Hill
45.98
5
32
Ruotolo, Claire
10
Cornwall Central
46.03
6
33
Jenks, Samantha
10
West Islip
46.12
9
34
Trupp, Sarah
11
Bay Shore
46.13
4
35
Schmidt, Olivia
11
Northport
46.14
3
36
Shanteau, Alexandra
9
Northport
46.33
8
37
Lee, Gillian
12
Syosset
46.68
8
38
Reno, Drew
-
John Jay (Cross
46.73
5
39
Buczek, Catherine
12
Ridgefield
46.79
6
40
Everhart, Emily
11
Northport
46.85
10
41
Arcara, Elisa
11
Harrison
46.91
4
42
McDonald, Madeline
10
Arlington
47.02
9
43
Hughes, Sloane
11
Friends Academy
47.16
7
44
Volpe, Rachel
11
Kingston
47.19
4
45
Brodhead, Dacia
11
Kingston
47.29
7
46
Kozik, Alyssa
10
West Islip
47.38
14
47
Fermin, Vilma
11
The Ursuline
47.40
9
48
Hughes, Bailey
9
Friends Academy
47.47
8
49
Semenetz, Katie
11
Mahopac
47.50
8
50
Klienberg, Hailey
-
Syosset
47.52
9
51
Schmadtke, Kayla
11
West Islip
47.69
11
52
Halbauer, Samantha
9
Valhalla
47.73
12
53
Longendyke, Livi
8
Kingston
47.81
11
54
Mangels, Kaitlin
10
The Ursuline
47.84
14
55
Prugh, Lexi
11
New Rochelle
47.84
9
56
Clarke, Joy
12
Union Catholic R
47.85
5
57
Mirabile, Gianna
10
Colonie Central
47.91
12
58
Rivera, Alexa
9
Suffern
47.96
11
59
Brizon, Cheyenne
-
Pearl River
47.97
14
60
Kurtzner, Emily
10
Colonie Central
48.17
13
61
Okeke, Adaora
10
Syosset
48.22
13
62
Gabriel, Mikayla
10
Colonie Central
48.24
14
63
Allen, Caroline
-
The Ursuline
48.28
12
64
Andrea, Palu
10
Rye
48.80
12
65
Wesoloski, Cate
12
Colonie Central
48.93
14
66
Ogwulumba, Terri
11
Arlington
48.96
12
67
Ericson, Danielle
10
Somers
49.02
10
68
Sesay, Rokiatu
10
Yonkers Public S
49.04
7
69
Bale-Crowder, Sarah
9
Cornwall Central
49.15
10
70
Streva, Isabelle
11
Arlington
49.30
12
71
Bedrosian, Shoshana
-
Somers
49.40
13
72
Horner, Lauren
11
Harrison
49.40
8
73
Ramsey, Alyssa
10
John Jay (Cross
49.52
11
74
Savage, Tracy
12
New Rochelle
49.65
15
75
Schmanski, Laura
11
Northport
49.73
11
76
Ramsey, Ashley
-
John Jay (Cross
49.82
15
77
DiMuccio, Lizzy
-
Kingston
49.98
10
78
Englehardt, Brenna
10
Northport
50.23
13
79
Miller, Kamesha
10
Bay Shore
50.30
8
80
Spiridigliozzi, Nicole
10
The Ursuline
50.43
14
81
Pezzolanti, Maria
10
Valhalla
50.52
9
82
Bualuti, Gracia
10
Great Neck South
51.39
11
83
Milas, Katie
10
Syosset
51.88
15
84
Lee, Daizha
11
New Rochelle
52.81
13
85
Shah, Mansi
9
Great Neck South
52.95
16
86
DiChiara, Elena
11
Fox Lane
53.54
16
87
Herbst, Caitlin
9
Northport
53.88
15
88
Xie, Lynne
-
Great Neck South
54.23
15
89
Macgregor, Tara
-
Pearl River
54.75
16
90
Geng, Michelle
9
Great Neck South
54.82
16
91
Stalter, Mollie
7
Greenwich Centra
54.96
16
92
Steindl, Jenny
10
Greenwich Centra
56.64
17
93
Anes, Nicole
-
Somers
56.78
13
94
Ennis, Mandy
9
Greenwich Centra
1:01.02
17
95
Naranjo, Lisseth
-
Fox Lane
1:02.77
17
96
Martin, Brigid
-
Pearl River
1:03.81
18
97
LoVerde, Ramona
9
Greenwich Centra
1:05.65
18
98
Fitzgerald, Alanna
12
Pearl River
1:28.35
18
Womens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McIntosh, Kamryn
10
Suffern
1:35.23
1
2
Knowles, Sarah
12
Shenendehowa Cen
1:37.44
1
3
Decker, Jillian
12
Cornwall Central
1:37.53
1
4
Kirby, Caroline
9
Bronxville
1:38.59
1
5
Holland, Laura
9
Bronxville
1:38.80
1
6
Nohilly, Brooke
10
John Jay (Cross
1:39.16
1
7
Liporace, Renee
12
Suffern
1:41.81
1
8
Mercorella, Hannah
12
Ridgefield
1:43.83
1
9
Jasminski, Katherine
10
Ridgefield
1:44.14
1
10
Schenk, Siobban
12
The Ursuline
1:44.38
1
11
Lamadieu, Cassandra
10
Union Catholic R
1:44.67
2
12
Sabatino, Olivia
12
Half Hollow Hill
1:45.26
2
13
Strobl, Brigitte
11
Bayport Blue Poi
1:45.41
2
14
Catalano, Brooke
12
West Islip
1:45.51
1
15
Molzon, Rachel
10
Northport
1:45.88
2
16
Phillips, Nicola
11
Bronxville
1:45.97
2
17
Ircha, Kirsten
8
Bronxville
1:46.74
3
18
Saxe, Noelle
10
Colonie Central
1:48.28
3
19
Smith, Madeline
10
Bay Shore
1:48.58
2
20
Nicosia, Leslie
11
Cornwall Central
1:48.60
1
21
Brosnan, Erin
11
Valhalla
1:48.96
2
22
Orr, Sydney
10
The Ursuline
1:49.13
2
23
Pirkl, Anna
9
Bay Shore
1:49.68
2
24
Fajiram, Rachel
10
Syosset
1:50.31
3
25
Shin, Caren
10
Northport
1:51.13
5
26
Nogula, Sam
-
Mahopac
1:51.66
8
27
Boylan, Mary Grace
10
Cornwall Central
1:51.71
5
28
McDonough, Meghan
12
Northport
1:51.84
4
29
Peck, Ally
11
Bay Shore
1:52.05
3
30
Brady, Emily
11
Bayport Blue Poi
1:52.22
4
31
Aguirre, Michelle
12
Harrison
1:52.46
3
32
Regan, Caroline
9
The Ursuline
1:52.62
4
33
Sainvil, Ashley
11
New Rochelle
1:52.87
7
34
Ohnemus, Callista
-
John Jay (Cross
1:52.96
4
35
Raysor, Moriah
10
New Rochelle
1:53.07
2
36
Siebert, Kelly
11
Syosset
1:53.23
6
37
Eisinger, Ella
11
Harrison
1:53.41
4
38
McGovern, Lindsey
11
Bayport Blue Poi
1:53.42
3
39
Annunziata, Stephanie
12
Union Catholic R
1:53.44
4
39
Realander, Julia
10
Ridgefield
1:53.44
3
41
Nangle, Kristen
12
Valhalla
1:53.51
2
42
DeLapaz, Abigail
12
Arlington
1:53.58
7
43
D'Acchille, Lucia
8
Greenwich Centra
1:54.04
5
44
Pu, Jabin
10
Great Neck South
1:54.17
8
45
Yablonski, Gabby
11
John Jay (Cross
1:54.30
3
46
Klemens, Klaire
9
West Islip
1:54.36
3
47
Norfleet, Loren
10
Colonie Central
1:54.44
6
48
Supernant, Mina
-
Pearl River
1:55.15
5
49
Decker, Sydney
9
Cornwall Central
1:55.50
3
50
Rosenbaum, Hailey
10
Syosset
1:55.55
7
51
Dicapua, Daniela
12
Fox Lane
1:55.83
5
52
Power, Noelle
12
The Ursuline
1:55.88
4
53
Shen, Amanda
10
Great Neck South
1:56.17
7
54
Secor, Lexi
12
Colonie Central
1:56.58
6
55
Hergenrother, Julia
9
Ridgefield
1:56.76
3
56
Parnow, Kathleen
11
Pearl River
1:56.83
5
57
Wertz, Alex
11
Bayport Blue Poi
1:57.60
4
58
Urhin, Samantha
-
Northport
1:57.66
4
59
Zhang, Annie
9
Great Neck South
1:57.78
8
60
Cronin, Teagan
-
John Jay (Cross
1:57.87
4
61
Ryan, Sara
-
Harrison
1:57.89
6
62
Lashinsky, Sara
11
West Islip
1:58.28
6
63
Rezai, Lily
10
Somers
1:58.49
6
64
Golembeski, Paige
12
Bay Shore
1:59.07
4
65
Sukonnik, Jenny
10
Briarcliff
1:59.14
7
66
Harjes, Carly
8
Kingston
1:59.36
2
67
Payman, Kira
11
Arlington
2:01.19
8
68
Hamidian, Shaminta
10
Great Neck South
2:01.74
8
69
Deutsch, Emma
9
Friends Academy
2:01.80
6
70
Kapur, Anjali
9
Somers
2:02.24
7
71
Cronin, Emma
7
Greenwich Centra
2:02.49
5
72
Buckner-wolfson, Emery
-
Rye
2:02.81
7
73
McGowan, Jackalynn
11
Rye
2:02.81
6
74
Giacobbe, Lauren
-
Somers
2:03.21
7
75
Jaworski, Brittany
11
Pearl River
2:03.28
7
76
Martinez, Shelsea
10
New Rochelle
2:03.33
4
77
Haindl, Kaila
-
Fox Lane
2:04.57
6
78
Spyhalsky, Autumn
10
Kingston
2:05.44
5
79
Lapham, Hilary
10
Greenwich Centra
2:06.00
6
80
Rickles, Molly
11
Briarcliff
2:06.48
5
81
Lotocky, Claryssa
11
Arlington
2:06.75
8
82
Smith, Mackenzie
9
Rye
2:07.00
7
83
Jordan, Bailey
8
Kingston
2:08.19
5
84
D'Aragona, Veronika
11
Kingston
2:08.40
5
85
Snell, Olivia
8
Greenwich Centra
2:09.40
8
86
Seltzer, Lena
10
West Islip
2:09.56
6
87
Baffour-Auauah, Evelyn
-
Yonkers Public S
2:10.02
8
88
Pertak, Brianna
11
Harrison
2:10.57
7
89
PraterLee, Gillian
11
Arlington
2:11.98
8
90
Henry, MaryKate
9
Pearl River
2:13.56
8
91
Mazzola, Emilie
9
Briarcliff
2:16.99
8
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ryan, Kaitlin
10
Bronxville
2:55.77
1
2
Boylan, Beatrice
12
Cornwall Central
2:58.65
1
3
Duca, Paige
12
Friends Academy
2:59.01
1
4
Pennacchio, Caroline
11
Briarcliff
3:04.27
1
5
Hayes, Delia
12
Bronxville
3:05.28
1
6
Wallace, Ashley
12
Cornwall Central
3:05.35
1
7
Nolan, Laura
11
Miller Place
3:06.06
1
8
Reyes, Jasmine
11
Bay Shore
3:08.17
1
9
Pellegrini, Carolyn
12
Colonie Central
3:09.48
2
10
Scotti, Olivia
9
Bronxville
3:09.76
2
11
Reilly, Caelyn
11
Bay Shore
3:10.64
2
12
Bordash, Kelsey
10
Ridgefield
3:10.65
2
13
Barreca, Laura
12
Miller Place
3:10.77
2
14
Guevara, Siara
9
Miller Place
3:11.05
3
15
Kerin, Shannen
11
Colonie Central
3:11.12
1
16
Cuffe, Dara
12
Cornwall Central
3:11.61
1
17
Latuso, Meghan
11
Arlington
3:11.67
2
18
McDermott, Maggie
12
Rye
3:11.70
2
19
Betterbed, Domenique
12
Miller Place
3:12.04
2
20
McCaslin, Nia
12
Bay Shore
3:12.08
1
21
Kaitie, Schillaci
12
Colonie Central
3:13.66
2
22
Sullivan, Caroline
10
Union Catholic R
3:13.99
2
23
Kanaley, Bridget
10
Bay Shore
3:14.59
2
24
Mellino, Hannah
10
Cornwall Central
3:15.48
3
25
Wright, Brynne
7
Greenwich Centra
3:16.64
4
26
Tell, Hannah
10
Syosset
3:17.17
5
27
Gregg, Annabel
8
Greenwich Centra
3:17.57
3
28
Thorne, Alexa
12
Great Neck South
3:17.82
3
29
Spiezio, Victoria
11
Greenwich Centra
3:17.95
3
30
Sullivan, Catherine
12
Friends Academy
3:18.24
4
31
Elwood, Blake
12
Briarcliff
3:18.37
3
32
Kelley, Ava
10
Ridgefield
3:18.43
3
33
Novack, Tressa
10
Union Catholic R
3:18.44
3
34
Moky, Alison
11
Fox Lane
3:18.63
2
35
Nohilly, Kathryn
10
John Jay (Cross
3:18.73
2
36
Aurandt, Julia
9
Bayport Blue Poi
3:19.68
4
37
Moss, Cameron
12
John Jay (Cross
3:19.76
2
38
Fiorentine, Madalynn
10
Bayport Blue Poi
3:20.29
4
39
Brand, Madison
11
Valhalla
3:20.72
6
40
Rao, Saroja
10
Briarcliff
3:20.96
3
41
Treyz, Christina
12
John Jay (Cross
3:22.33
4
42
Chambers, Amanda
10
Colonie Central
3:22.46
2
43
Walsh, Veronica
11
Bronxville
3:23.10
3
44
Fastiggi, Amanda
12
Arlington
3:23.36
4
45
Hack, Sarah
11
Kingston
3:23.48
4
46
Baisley, Paige
11
Beacon
3:23.66
5
47
Rode, Colleen
10
The Ursuline
3:23.76
3
48
Browning-Atkinson, Tess
10
Bayport Blue Poi
3:24.30
5
49
Butler, Erin
11
Mahopac
3:24.43
4
50
Brooks, Kristen
11
Kingston
3:25.08
4
51
Delzell, Brianna
12
Bayport Blue Poi
3:25.15
3
52
Eisinger, Ella
11
Harrison
3:25.27
4
53
Pappas, Anna
9
Friends Academy
3:25.34
5
54
McEleney, Julia
11
Fox Lane
3:25.77
4
55
O'Connor, Krista
10
West Islip
3:26.38
4
56
Parnow, Kathleen
11
Pearl River
3:26.48
5
57
Mendez, Reina
11
Yonkers Public S
3:26.50
3
58
Zaidi, Aleena
10
Syosset
3:26.68
5
59
Rice, Amy
12
Valhalla
3:26.82
6
60
Femia, Danielle
10
John Jay (Cross
3:27.04
3
61
O'Sullivan, Kelly
12
The Ursuline
3:27.19
3
62
Littell, Chloe
9
Greenwich Centra
3:28.54
5
63
Noe, Maggie
8
Kingston
3:28.74
4
64
Galvin, Meghan
12
Syosset
3:28.84
3
65
Supernant, Mina
-
Pearl River
3:30.26
5
66
Conly, Caitlin
8
The Ursuline
3:31.69
5
67
Lampert, Emma
9
Edgemont
3:32.09
6
68
Bombassei, Devon
10
Briarcliff
3:32.36
5
69
Grieco, Amanda
11
Union Catholic R
3:32.37
5
70
Hergenrother, Emma
11
Ridgefield
3:32.51
4
71
Bove', Alyssa
-
West Islip
3:33.03
5
72
Huerta, Jennyfer
11
New Rochelle
3:33.14
5
73
Ryan, Sara
-
Harrison
3:33.63
6
74
Fogarty, Caroline
9
The Ursuline
3:33.68
4
75
Sanabria, Shantall
11
New Rochelle
3:34.70
6
76
Logue, Anjali
12
Rye
3:35.24
5
77
Zhang, Puting Miranda
-
Great Neck South
3:35.53
4
78
Goyco, Jacquelyn
-
Valhalla
3:35.60
6
79
McGowan, Sarah
11
Arlington
3:35.79
5
80
Byrne, Gwenyth
11
Ridgefield
3:36.73
4
81
Boguraev, Anna-Sophia
11
Fox Lane
3:36.98
5
82
Kanno, Hanna
-
Rye
3:37.86
5
83
Ng, Sabrina
9
Great Neck South
3:38.08
4
84
Kim, Seonah
11
Fox Lane
3:38.64
5
85
Palacio, Emma
10
Union Catholic R
3:38.75
6
86
Liu, Dorothy
10
Great Neck South
3:39.47
3
87
Murphy, Lauren
10
Kingston
3:45.41
6
88
Massafra, Brianna
-
Mahopac
3:46.00
6
89
Simons, Lauren
10
Somers
3:46.82
6
90
Kerins, Emily
9
Pearl River
3:47.45
6
91
Colabatistto, Kristin
12
Valhalla
3:47.97
6
92
Mercurio, Sara
11
West Islip
3:48.78
6
93
Lettieri, Erin
11
West Islip
3:49.57
6
94
Pertak, Brianna
11
Harrison
3:51.13
6
95
O'Sullivan, Julia
11
Somers
3:51.56
6
96
Sidorenko, Marharyta
-
Pearl River
4:14.69
6
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McLaughlin, Sydney
10
Union Catholic R
7.94
nwi
1
2
Goode, Aviana
11
Bay Shore
8.47
nwi
1
3
Jones-Alleyne, Victoria
12
New Rochelle
8.67
nwi
1
4
Chadwick, Amaya
9
Union Catholic R
8.85
nwi
2
5
Gibbs, Janelle
12
Union Catholic R
8.94
nwi
1
6
Coverson, Jordan
-
Union Catholic R
8.94
nwi
2
7
Darius, Rachel
11
New Rochelle
8.98
nwi
2
8
Baston, Patrice
12
Bay Shore
9.09
nwi
1
9
Dolan, Dariya
10
Bayport Blue Poi
9.28
nwi
2
10
Diaz, Diana
10
New Rochelle
9.29
nwi
3
11
Greenbaum, Kyra
10
Suffern
9.39
nwi
1
12
Cooper, Monae
11
New Rochelle
9.46
nwi
2
13
Sidoti, Christa
12
Cornwall Central
9.46
nwi
2
14
Cibuls, Kathleen
11
Bayport Blue Poi
9.48
nwi
1
15
LaManna, Erica Anne
-
Harrison
9.58
nwi
2
16
Williams, Regine
12
Half Hollow Hill
9.61
nwi
3
17
Mroz, Vivian
12
Bronxville
9.65
nwi
3
18
Lee, Gillian
12
Syosset
9.86
nwi
4
19
Polloni, Amanda
-
Mahopac
10.03
nwi
3
20
Strobl, Brigitte
11
Bayport Blue Poi
10.24
nwi
4
21
Jones, Ansley
11
Bronxville
10.28
nwi
2
22
Prisco, Lexi
-
Somers
10.31
nwi
3
23
McGovern, Lindsey
11
Bayport Blue Poi
10.31
nwi
4
24
Cardascia, Christine
11
Harrison
10.32
nwi
4
25
Provino, Julia
11
Harrison
10.35
nwi
5
26
Wisehart, Fiona
11
John Jay (Cross
10.35
nwi
6
27
Geiger, Annie
12
Arlington
10.41
nwi
6
28
Mercado, Kaylen
9
Arlington
10.47
nwi
7
29
Giangola, Nicole
11
Bronxville
10.47
nwi
6
30
Murabito, Katherine
11
Harrison
10.49
nwi
6
31
Murtaugh, Kassidy
11
Cornwall Central
10.53
nwi
4
32
Aminy, Yasamen
12
Half Hollow Hill
10.70
nwi
5
33
Austin-Brooks, Doris
11
Yonkers Public S
10.75
nwi
3
34
Roche, Jennifer
11
The Ursuline
10.77
nwi
5
35
Newman, Kathleen
10
John Jay (Cross
10.82
nwi
6
36
Martinez, Erica
9
Bay Shore
10.82
nwi
5
37
Lam, Melanie
11
Great Neck South
10.91
nwi
5
38
Jones, Fiona
8
Bronxville
10.95
nwi
5
39
D'Acchille, Linnea
11
Greenwich Centra
10.97
nwi
4
40
Giglio, Melissa
10
Valhalla
10.99
nwi
7
41
Henry, Kristen
10
Cornwall Central
11.09
nwi
5
42
Bitanji, Bruna
12
Great Neck South
11.10
nwi
5
43
Cronin, Emma
7
Greenwich Centra
11.10
nwi
7
44
Smith, Mackenzie
9
Rye
11.27
nwi
6
45
Bespolka, Olivia
10
Valhalla
11.27
nwi
7
46
D'Acchille, Lucia
8
Greenwich Centra
11.69
nwi
7
47
Pu, Jabin
10
Great Neck South
11.78
nwi
6
48
Reddy, Megha
9
Great Neck South
12.27
nwi
7
49
Barone, Gabrielle
12
Half Hollow Hill
12.35
nwi
3
50
Cree, Olivia
-
John Jay (Cross
24.53
nwi
8
51
Herbin, Shaccara
9
Arlington
24.81
nwi
8
52
Millard, Maureen
-
Rye
24.99
nwi
8
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Suffern
1:47.03
1
2
Relay Team
New Rochelle
1:47.42
1
3
Relay Team
Union Catholic R
1:47.75
1
4
Relay Team
Harrison
1:49.01
2
5
Relay Team
Miller Place
1:50.22
1
6
Relay Team
Union Catholic R
1:50.26
2
7
Relay Team
Bronxville
1:51.56
1
8
Relay Team
Miller Place
1:51.77
4
9
Relay Team
Northport
1:52.00
2
10
Relay Team
Bayport Blue Poi
1:53.23
4
11
Relay Team
Bay Shore
1:54.84
2
12
Relay Team
Kingston
1:55.12
2
13
Relay Team
Bronxville
1:55.72
3
14
Relay Team
Syosset
1:55.96
5
15
Relay Team
Half Hollow Hill
1:56.44
6
16
Relay Team
Yonkers Public S
1:57.18
1
17
Relay Team
Somers
1:57.62
3
18
Relay Team
Mahopac
1:57.75
7
19
Relay Team
Bayport Blue Poi
1:58.41
4
20
Relay Team
Ridgefield
1:58.46
3
20
Relay Team
Harrison
1:58.46
3
22
Relay Team
Kingston
1:58.83
3
23
Relay Team
Arlington
1:59.32
5
24
Relay Team
Beacon
1:59.44
3
25
Relay Team
Valhalla
1:59.71
4
26
Relay Team
New Rochelle
1:59.71
2
27
Relay Team
Northport
2:01.20
5
28
Relay Team
Friends Academy
2:02.18
5
29
Relay Team
Yonkers Public S
2:02.55
4
30
Relay Team
West Islip
2:02.65
7
31
Relay Team
Bay Shore
2:03.78
6
32
Relay Team
The Ursuline
2:05.69
5
33
Relay Team
The Ursuline
2:06.05
4
34
Relay Team
Great Neck South
2:06.50
7
35
Relay Team
Suffern
2:07.40
8
36
Relay Team
John Jay (Cross
2:09.54
5
37
Relay Team
Greenwich Centra
2:09.58
6
38
Relay Team
Great Neck South
2:14.95
8
39
Relay Team
Arlington
2:15.18
8
40
Relay Team
Greenwich Centra
2:17.25
7
41
Relay Team
John Jay (Cross
2:17.76
8
Womens SMR 200-200-400-800m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Cornwall Central
4:13.88
1
2
Relay Team
Colonie Central
4:21.11
1
3
Relay Team
John Jay (Cross
4:22.00
2
4
Relay Team
Bay Shore
4:23.44
1
5
Relay Team
Northport
4:24.64
1
6
Relay Team
Arlington
4:27.24
1
7
Relay Team
Half Hollow Hill
4:29.82
4
8
Relay Team
Briarcliff
4:29.99
2
9
Relay Team
The Ursuline
4:30.91
1
10
Relay Team
Ridgefield
4:34.68
2
11
Relay Team
Arlington
4:34.86
3
12
Relay Team
Colonie Central
4:36.22
2
13
Relay Team
New Rochelle
4:38.13
2
14
Relay Team
Kingston
4:38.41
3
15
Relay Team
Rye
4:38.90
3
16
Relay Team
Cornwall Central
4:39.61
3
17
Relay Team
Somers
4:42.35
3
18
Relay Team
Suffern
4:42.88
2
19
Relay Team
Suffern
4:46.77
4
20
Relay Team
Bayport Blue Poi
4:47.01
3
21
Relay Team
Northport
4:48.28
4
22
Relay Team
Somers
4:48.30
4
23
Relay Team
The Ursuline
4:50.06
4
24
Relay Team
Valhalla
4:50.57
5
25
Relay Team
John Jay (Cross
4:52.33
5
26
Relay Team
Bay Shore
4:54.54
5
27
Relay Team
Greenwich Centra
4:55.43
4
28
Relay Team
Kingston
4:55.74
5
29
Relay Team
Yonkers Public S
5:03.39
3
30
Relay Team
Greenwich Centra
5:06.22
5
31
Relay Team
Rye
5:09.03
5
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hinds, Valerie
12
Kingston
39-09.50
(508.00m)
0
2
Groton, Margaret
10
Somers
38-09.50
(508.00m)
0
3
Redwood, Leeyan
11
Half Hollow Hill
38-00.50
(508.00m)
0
4
Jeffrey, Jessica
11
New Rochelle
33-04.75
(508.00m)
0
5
Van Weele, Jeami
12
Bayport Blue Poi
32-10.50
(508.00m)
0
6
Filosa, Helen
11
West Islip
32-00.00
(508.00m)
0
7
Nardi, Endi
11
Kingston
31-11.25
(508.00m)
0
8
Cooper, Maya
12
New Rochelle
31-02.50
(508.00m)
0
9
Brown, Mafalda
10
Bay Shore
31-02.25
(508.00m)
0
10
Montgomery, Briana
10
Suffern
31-01.75
(508.00m)
0
11
Antenor, Kiandra
12
Suffern
30-06.50
(508.00m)
0
12
Flaherty, Trish
12
Northport
30-02.75
(508.00m)
0
13
Brewer, Abby
10
Bayport Blue Poi
30-00.00
(508.00m)
0
14
Falisi, Elaine
10
Northport
29-05.00
(508.00m)
0
15
Curtin, Sarah
12
Cornwall Central
29-00.50
(508.00m)
0
16
Frank, Ayanna
12
Bay Shore
28-11.00
(508.00m)
0
17
Christie, Kayla
11
Bay Shore
28-06.75
(508.00m)
0
18
Shine, Katherine
11
Briarcliff
28-05.50
(508.00m)
0
19
Vilbrun, Christna
9
New Rochelle
28-05.25
(508.00m)
0
20
Martin, Mia
12
Somers
28-01.75
(508.00m)
0
21
Hopkins, Mikaela
12
Kingston
27-10.00
(508.00m)
0
22
Leon, Charlotte
10
Northport
27-07.25
(508.00m)
0
23
McNulty, Sarah
11
The Ursuline
26-11.50
(508.00m)
0
24
Samuels, Christina
9
Union Catholic R
26-10.00
(508.00m)
0
25
Diniz, Bianca
11
Harrison
25-03.00
(508.00m)
0
26
Roth, Katrina
-
Rye
25-00.50
(508.00m)
0
27
Murphy, Kira
11
Arlington
25-00.00
(508.00m)
0
28
Okonkwo, Ngozi
-
The Ursuline
24-06.50
(508.00m)
0
29
Cano, Yanni
10
Suffern
24-01.50
(508.00m)
0
30
Gallo, Shannon
11
Bayport Blue Poi
23-09.00
(508.00m)
0
30
Khan, Ashley
9
Cornwall Central
23-09.00
(508.00m)
0
32
Simmons, Quavia
10
Cornwall Central
23-08.00
(508.00m)
0
33
Morocho, Daisy
12
Pearl River
23-01.50
(508.00m)
0
34
Goldstein, Claire
9
Briarcliff
22-04.75
(508.00m)
0
35
Saldi, Jenna
-
Valhalla
20-00.50
(508.00m)
0
36
Abatecola, Emily
-
Somers
19-10.00
(508.00m)
0
37
Parisi, Audra
9
The Ursuline
18-03.75
(508.00m)
0
38
Ramirez, Mishel
12
Fox Lane
17-08.00
(508.00m)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baisley, Paige
11
Beacon
5-02.00
(508.00m)
0
2
Peerman, Zoe
11
The Ursuline
5-00.00
(508.00m)
0
3
Rose, Madison
12
Arlington
4-10.00
(508.00m)
0
4
Pierre, Irene
12
New Rochelle
4-10.00
(508.00m)
0
5
Moses, Julianna
9
West Islip
4-08.00
(508.00m)
0
5
Iasparo, Amanda
11
West Islip
4-08.00
(508.00m)
0
7
Bitanji, Bruna
12
Great Neck South
4-08.00
(508.00m)
0
7
Fastiggi, Amanda
12
Arlington
4-08.00
(508.00m)
0
7
McGahan, Nina
9
Northport
4-08.00
(508.00m)
0
7
MacDonald, Tirzah
11
New Rochelle
4-08.00
(508.00m)
0
7
Odenigbo, Kene
12
The Ursuline
4-08.00
(508.00m)
0
7
Loretz, Annie
11
Bayport Blue Poi
4-08.00
(508.00m)
0
13
Henry, Kristen
10
Cornwall Central
4-06.00
(508.00m)
0
13
Kirby, Caroline
9
Bronxville
4-06.00
(508.00m)
0
13
Shaw, Samantha
11
Kingston
4-06.00
(508.00m)
0
13
Baisley, Grace
9
Beacon
4-06.00
(508.00m)
0
13
Scott, Tyler
9
Union Catholic R
4-06.00
(508.00m)
0
13
Williams, Renee
12
Kingston
4-06.00
(508.00m)
0
13
Gibbs, Janelle
12
Union Catholic R
4-06.00
(508.00m)
0
20
Gensler, Taylor
11
Bayport Blue Poi
4-03.00
(508.00m)
0
20
Loprieno, Sarah
11
Northport
4-03.00
(508.00m)
0
20
Galvin, Meghan
12
Syosset
4-03.00
(508.00m)
0
20
Hopper, Elizabeth
9
Arlington
4-03.00
(508.00m)
0
20
Murtaugh, Kassidy
11
Cornwall Central
4-03.00
(508.00m)
0
20
Marjanovic, Anna
10
Northport
4-03.00
(508.00m)
0
20
Trupp, Sarah
11
Bay Shore
4-03.00
(508.00m)
0
20
May, Taylor
11
Somers
4-03.00
(508.00m)
0
20
Mariquit, Siobhan
11
Suffern
4-03.00
(508.00m)
0
20
Melly, Katie
10
Somers
4-03.00
(508.00m)
0
--
Zhang, Annie
9
Great Neck South
NH
(--)
0
--
Geng, Michelle
9
Great Neck South
NH
(--)
0
--
Jaworski, Brittany
11
Pearl River
NH
(--)
0
--
Lee, Daizha
11
New Rochelle
NH
(--)
0
--
Carino, Harriet
11
Suffern
NH
(--)
0
--
Martin, Mia
12
Somers
NH
(--)
0
--
Robinson, Lindsay
12
Bay Shore
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Luksha, Maddy
10
The Ursuline
10-03.00
(508.00m)
0
2
VanLedtje, Katarina
12
Cornwall Central
9-06.00
(508.00m)
0
3
Mroz, Vivian
12
Bronxville
8-00.00
(508.00m)
0
3
Feuer, Devon
11
New Rochelle
8-00.00
(508.00m)
0
5
Huang, Alyssa
-
Somers
8-00.00
(508.00m)
0
10
Carroll, Brid
10
The Ursuline
7-06.00
(508.00m)
0
6
Grieco, Amanda
11
Union Catholic R
7-06.00
(508.00m)
0
7
Melly, Katie
10
Somers
7-06.00
(508.00m)
0
7
Grossberndt, Asha
10
Fox Lane
7-06.00
(508.00m)
0
9
Gaster, Kendyll
11
Beacon
7-06.00
(508.00m)
0
11
Herrera-Murphy, Alexa
-
The Ursuline
7-00.00
(508.00m)
0
12
O'Donovan, Tara
11
Bay Shore
7-00.00
(508.00m)
0
12
Ghizzone, Allyson
11
Union Catholic R
7-00.00
(508.00m)
0
12
Reina, Maya
11
Arlington
7-00.00
(508.00m)
0
15
Karr, Marina
12
Fox Lane
7-00.00
(508.00m)
0
--
Weiser, Charlotte
11
New Rochelle
NH
(--)
0
--
Jaworski, Brittany
11
Pearl River
NH
(--)
0
--
Kovoor, Sofia
12
Valhalla
NH
(--)
0
--
Giglio, Anna
11
Valhalla
NH
(--)
0
--
Lam, Melanie
11
Great Neck South
NH
(--)
0
--
Malisse, Caity
-
Somers
NH
(--)
0
--
Pregnall, Hayli
11
Arlington
NH
(--)
0
--
Mariquit, Siobhan
11
Suffern
NH
(--)
0
--
Jobe, Sophia
-
Fox Lane
NH
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bespolka, Olivia
10
Valhalla
16-06.25
(508.00m)
nwi
0
2
Mihlstin, Rachel
10
Bay Shore
16-06.00
(508.00m)
nwi
0
3
Abulencia, Mia
9
Half Hollow Hill
16-02.00
(508.00m)
nwi
0
4
Baston, Patrice
12
Bay Shore
16-01.00
(508.00m)
nwi
0
5
Jean, Alyssa
12
Half Hollow Hill
15-09.00
(508.00m)
nwi
0
5
Darius, Rachel
11
New Rochelle
15-09.00
(508.00m)
nwi
0
7
Henry, Bria
12
Union Catholic R
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
8
Sidoti, Christa
12
Cornwall Central
15-03.25
(508.00m)
nwi
0
9
Morgan, Olivia
9
New Rochelle
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
10
Luo, Mengjia
-
Harrison
15-02.00
(508.00m)
nwi
0
11
LaManna, Erica
12
Harrison
15-01.00
(508.00m)
nwi
0
11
Becker, Nicole
11
Suffern
15-01.00
(508.00m)
nwi
0
13
Cardascia, Christine
11
Harrison
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
14
Deyo, Lizzy
11
Colonie Central
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
14
Iusto, Nassim
12
Kingston
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
16
Solan, Imani
12
Suffern
14-06.50
(508.00m)
nwi
0
17
Boone, Tiara
10
Beacon
14-06.00
(508.00m)
nwi
0
18
Dolan, Dariya
10
Bayport Blue Poi
14-05.00
(508.00m)
nwi
0
19
Scott, Tyler
9
Union Catholic R
14-03.50
(508.00m)
nwi
0
20
Zapolski, Kyla
10
Bayport Blue Poi
14-01.50
(508.00m)
nwi
0
21
Cooney, Annie
12
Kingston
14-01.00
(508.00m)
nwi
0
22
Sobolewski, Molly
10
Arlington
13-11.50
(508.00m)
nwi
0
23
Henry, Kristen
10
Cornwall Central
13-09.00
(508.00m)
nwi
0
24
Jackson, Kiara
12
Half Hollow Hill
13-08.50
(508.00m)
nwi
0
25
Murawski, Kayla
11
Northport
13-07.25
(508.00m)
nwi
0
26
Ahmad, Noor
11
Bronxville
13-07.00
(508.00m)
nwi
0
27
Cudia, Jayne
10
Bayport Blue Poi
13-06.00
(508.00m)
nwi
0
28
Hopper, Elizabeth
9
Arlington
13-05.00
(508.00m)
nwi
0
29
Brizon, Cheyenne
-
Pearl River
13-04.50
(508.00m)
nwi
0
29
Kovoor, Sofia
12
Valhalla
13-04.50
(508.00m)
nwi
0
31
Giangola, Nicole
11
Bronxville
13-03.25
(508.00m)
nwi
0
32
Giglio, Melissa
10
Valhalla
13-03.00
(508.00m)
nwi
0
33
Lee, Daizha
11
New Rochelle
13-01.00
(508.00m)
nwi
0
34
Duffy, Julia
10
Briarcliff
13-00.50
(508.00m)
nwi
0
35
Dean, Briana
-
Beacon
13-00.00
(508.00m)
nwi
0
36
Mead, Virginia
-
Rye
12-07.50
(508.00m)
nwi
0
37
Cronin, Thalia
-
John Jay (Cross
12-06.50
(508.00m)
nwi
0
37
LaRocca, Isabella
-
Somers
12-06.50
(508.00m)
nwi
0
39
Keane, Maggie
9
Somers
12-01.00
(508.00m)
nwi
0
40
Feeley, Kelsey
11
Suffern
11-11.00
(508.00m)
nwi
0
41
Derenoncourt, Meghan
-
Pearl River
11-10.00
(508.00m)
nwi
0
42
Steindl, Jenny
10
Greenwich Centra
10-06.00
(508.00m)
nwi
0
43
Sidorenko, Marharyta
-
Pearl River
10-01.00
(508.00m)
nwi
0
44
Stalter, Mollie
7
Greenwich Centra
9-11.00
(508.00m)
nwi
0
--
Reiszel, Emily
8
Greenwich Centra
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones-Alleyne, Victoria
12
New Rochelle
34-09.00
(508.00m)
nwi
0
2
Bespolka, Olivia
10
Valhalla
34-08.50
(508.00m)
nwi
0
3
Abulencia, Mia
9
Half Hollow Hill
34-05.00
(508.00m)
nwi
0
4
Odenigbo, Kene
12
The Ursuline
34-03.00
(508.00m)
nwi
0
5
Henry, Bria
12
Union Catholic R
33-10.00
(508.00m)
nwi
0
6
Sidoti, Christa
12
Cornwall Central
33-01.00
(508.00m)
nwi
0
7
Pawar, Anya
10
Half Hollow Hill
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
8
Boone, Dera
11
Beacon
31-11.00
(508.00m)
nwi
0
9
Provino, Julia
11
Harrison
31-10.00
(508.00m)
nwi
0
10
Taffet, Kathryn
12
Great Neck South
31-03.00
(508.00m)
nwi
0
11
Greenberg, Ji Ann
12
Great Neck South
31-02.00
(508.00m)
nwi
0
11
Aguirre, Michelle
12
Harrison
31-02.00
(508.00m)
nwi
0
13
Diaz, Diana
10
New Rochelle
30-10.00
(508.00m)
nwi
0
14
Loretz, Annie
11
Bayport Blue Poi
30-08.00
(508.00m)
nwi
0
15
Pregnall, Hayli
11
Arlington
30-04.00
(508.00m)
nwi
0
16
Clarke, Joy
12
Union Catholic R
29-11.00
(508.00m)
nwi
0
17
Mihlstin, Rachel
10
Bay Shore
29-07.00
(508.00m)
nwi
0
18
Jean-Charles, Eva
11
Valhalla
29-06.50
(508.00m)
nwi
0
19
MacDonald, Tirzah
11
New Rochelle
29-06.00
(508.00m)
nwi
0
20
Brizon, Cheyenne
-
Pearl River
29-05.50
(508.00m)
nwi
0
21
Webster, Chrislyn
11
Yonkers Public S
29-01.00
(508.00m)
nwi
0
22
Fastiggi, Amanda
12
Arlington
29-00.00
(508.00m)
nwi
0
23
Duffy, Julia
10
Briarcliff
28-10.00
(508.00m)
nwi
0
24
Rosenblum, Michelle
10
Somers
28-09.00
(508.00m)
nwi
0
25
Ahmad, Noor
11
Bronxville
28-08.00
(508.00m)
nwi
0
25
Murtaugh, Kassidy
11
Cornwall Central
28-08.00
(508.00m)
nwi
0
27
Peerman, Zoe
11
The Ursuline
28-05.00
(508.00m)
nwi
0
28
Hamidian, Shaminta
10
Great Neck South
28-01.00
(508.00m)
nwi
0
29
LaRocca, Isabella
-
Somers
27-09.00
(508.00m)
nwi
0
30
Shaw, Samantha
11
Kingston
27-08.00
(508.00m)
nwi
0
31
Parnow, Kathleen
11
Pearl River
27-04.00
(508.00m)
nwi
0
32
Karr, Marina
12
Fox Lane
27-03.00
(508.00m)
nwi
0
33
Azeez, Mariam
12
Yonkers Public S
26-06.00
(508.00m)
nwi
0
34
Giangola, Nicole
11
Bronxville
26-03.00
(508.00m)
nwi
0
35
Houser, Julia
10
Greenwich Centra
25-04.00
(508.00m)
nwi
0
36
Derenoncourt, Meghan
-
Pearl River
25-00.00
(508.00m)
nwi
0
37
May, Taylor
11
Somers
24-08.00
(508.00m)
nwi
0
38
Rogerson, Julia
8
Kingston
23-09.50
(508.00m)
nwi
0
39
O'Reilly, Olivia
11
Suffern
23-05.00
(508.00m)
nwi
0
40
Peruffo, Alexa
9
Arlington
23-01.00
(508.00m)
nwi
0
41
Perkins, Casey
10
Greenwich Centra
22-05.50
(508.00m)
nwi
0
--
Alliegro, Alexandra
10
Bayport Blue Poi
FOUL
(--)
nwi
0
--
Murabito, Katherine
11
Harrison
FOUL
(--)
nwi
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#armory
#armory-track
#jim-mitchell
More news
2014 Results - Bishop Loughlin Games
2014 TOP MOMENT: # 5 -- Scalesse Earns Record 6th All-America Honor
0 shares:
Jim Mitchell Invitational
,
Arlington High School Track & Field and Cross Country - Lagrangeville, New York
,
ArmoryTrack.org
,
Bay Shore Senior High School Track & Field and Cross Country - Bay Shore, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for RunnerSpace.com/CT
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
48
2022
91
2021
109
2020
171
2019
720
2018
848
2017
958
2016
924
1
2015
1158
2014
1120
2013
1607
2012
862
2011
56
2010
32
2009
43
2008
3
2007
2
2006
1
Show 15 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#jim-mitchell
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!